czwartek, 3 kwietnia 2014

sok ananasowy/pineapple juice

Dzisiaj zamiast wianka zaproponuję Wam coś pysznego i coś, co ma zbawienny wpływ na nasz organizm - bomba witaminowo - oczyszczająco - odchudzająca! Nie będę Wam tu pisać, ile zalet ma ten sok. Każdy z Was może sprawdzić jakie wartości ma ananas, cytryna i pieprz cayenne. Te wszystkie składniki, połączone ze sobą w odpowiednich proporcjach, dają niesamowity smak i "ślinotok", który rozpoczyna się w momencie obierania ananasa i kończy długo po wypiciu soczku :D Gwarantuję niesamowite doznania smakowe!!!

Podstawowy przepis jest taki:

2 ananasy
1 cytryna
odrobina (maleńka szczypta) pieprzu cayenne 


Oczywiście obieramy ananasa, szorujemy szczoteczką i dodatkowo parzymy cytrynę - NIE OBIERAMY ZE SKÓRKI!!! Kroimy owoce na małe cząstki, tak żeby zmieściły nam się do otworu sokowirówki. Wyciśnięty sok mieszamy i dodajemy pieprz cayenne. SMACZNEGO! 

Z czasem można NIECO modyfikować proporcje, w zależności od wielkości owoców. Na zdjęciach widać jednego meeega ananasa, do którego dodałam niecałą cytrynę. Zalecam jednak trzymać się przepisu podstawowego :) Oczywiście nie mogłam się powstrzymać od sesji zdjęciowej :P  

8 komentarzy :